Na Wielowsi powstały dwa przejścia dla pieszych. Jedno przy nowym Dino, drugie pomiędzy osiedlami.
Droga pomiędzy Międzychodem a Gorzyniem to droga wojewódzka nr 160. Dlatego Inwestycję, wraz z chodnikami i doświetleniem zrealizował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.
O przejścia zabiegali mieszkańcy Wielowsi. Oficjalnie taką potrzebę zgłosił radny Maciej Napierała. Gmina wystąpiła więc z wnioskiem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, który ostatecznie dał się przekonać, że nowe przejścia są potrzebne.


