25 osób, członków Centrum Integracji Społecznej „Warto”, zajmie się do końca tego roku, porządkowaniem międzychodzkich ulic oraz miejską zielenią (koszeniem zieleni, pielęgnacją parków i skwerów). Będą codziennie widywani na ulicach naszego miasta. Gmina Międzychód podpisała w tym celu umowę ze Stowarzyszeniem Dla Ludzi i Środowiska na kwotę 419 850 złotych.
Głównym celem Centrum Integracji Społecznej „Warto”, jest wsparcie osób, w powrocie na rynek pracy. A także aktywizacja społeczna. Takie inicjatywy łączą działania na rzecz lokalnej społeczności z realną pomocą dla ludzi.
Porządki także na drogach wojewódzkich!
Od bardzo wielu lat, drogi wojewódzkie przechodzące przez Międzychód były bardzo zaniedbane. Jest to ciąg ulic: Armii Poznań, Sikorskiego, 17 Stycznia i Piłsudskiego. Porządkiem na tych ulicach powinien zajmować się Zarząd Dróg Wojewódzkich. W praktyce, wyglądało to bardzo różnie. W efekcie rzadko były sprzątane.
Teraz się to zmieni. Gmina zawarła porozumienie z samorządem wojewódzkim. Na jego podstawie przejmie porządkowanie dróg wojewódzkich, czyli głównych ulic w Międzychodzie i na Bielsku. Zajmie się tym również CIS za kwotę 20 000 zł.
Co więcej, gmina otrzymała zgodę na zajęcie się zielenią wzdłuż tych dróg. Do tej pory jest tam klepisko porośnięte zaniedbanymi krzewami, udającymi żywopłot. Wreszcie się to zmieni. Koncepcja zmian jest już przygotowywana.

